×

Szczegóły techniczne

Domki sudeckie będzie można wynajmować przez cały rok. Zostaną wyposażone funkcjonalnie i nowocześnie. Przewiduje się ocieplenie elewacji wełną mineralną, zastosowanie ogrzewania podłogowego oraz niskoparametrowych, kondensacyjnych kotłów gazowych. Dodatkowo, w salonie na parterze będzie narożny kominek, który nie tylko (w razie potrzeby) dogrzeje wnętrze domu, ale sprawi przede wszystkim, że wnętrza okażą się jeszcze bardziej przytulne. Projektowana infrastruktura i kompletne instalacje pozwolą Gościom zarówno odpoczywać jak i pracować o każdej porze roku. Każdy, kto ceni prywatność oraz kameralny charakter zabudowy z pewnością spędzi w tej malowniczej okolicy czas tak jak lubi.

Elewacja budynku

Projekt elewacji przewiduje dwa rodzaje wykończenia. Będą to elementy drewniane, mocowane na konstrukcji zapewniającej właściwą wentylację warstwy izolacji termicznej oraz wyprawa tynkowa. Rozważane jest również wykorzystanie dekoracyjnych elementów kamiennych w postaci lokalnie występujących skał i minerałów. Domki sudeckie będą posadowione na ławach fundamentowych. Do wykonania ścian nośnych i działowych zostaną zastosowane bloczki silikatowe o podwyższonych parametrach izolacji akustycznej.

Instalacje

Instalacja wodociągowa zasilana będzie krystalicznie czystą wodą pozyskiwaną z własnych studni głębinowych. Nieczystości płynne, gromadzone w podziemnych zbiornikach bezodpływowych, będą regularnie wywożone. Do gromadzenia i wykorzystywania wody opadowej i roztopowej na cele gospodarcze i utrzymanie zieleni posłużą podziemne zbiorniki retencyjne. Tradycyjna instalacja elektryczna będzie wspomagana energią pozyskiwaną z ogniw fotowoltaicznych. Dla zapewnienia poczucia bezpieczeństwa, w domkach jest przewidziana instalacja alarmowa, a na zewnątrz system monitoringu.

Obok każdego domku sudeckiego stanie dwustanowiskowa wiata garażowa, wyposażona dodatkowo w schowek na rowery i niewielkich rozmiarów stryszek.